top of page
חיפוש
 • תמונת הסופר/תBuycity

עודכן: 17 ביוני 20205 צפיות0 תגובות
 • תמונת הסופר/תBuycity

עודכן: 17 ביוני 2020

ישנם פרמטרים שונים לקביעת מחיר קידום אתרים, להלן כמה מהם
כמה עולה קידום אתרים? לשאלה הזאת מעולם לא הייתה ומעולם לא תהיה תשובה חד משמעית. מקדם אתרים פרילנסר שעושה זאת כהשלמת הכנסה יכול להציע מחיר נמוך, מצד שני יש מומחה לקידום אתרים שיכול להיות יקרן בדיוק כמו שיש חברה שתציע סכום נמוך יחסית. כמו בתחומים רבים אחרים, גם בתחום ה SEO אין פיקוח מחירים או גבולות מחירים חד משמעיים כלשהם בשוק.

איך זה נמדד ולפי מה תשלמו:
 • כמות המילים לקידום –  ככל שצריך לקדם יותר מילים כך צריך לכתוב יותר תוכן ולבנות פרופיל קישורים בצורה מאוזנת וחכמה. בלי תוכן איכותי שנכתב באופן קבוע אי אפשר להגיע לתוצאות טובות ובטח שאי אפשר לעשות את זה בפרק זמן מהיר יחסית.

 • מוניטין וניסיון –  חברת קידום אתרים ותיקה ומנוסה, בעלת עובדים רבים לא תרד ממחיר מינימלי מסוים שהיא קבעה לעצמה.  מצד שני מקדם שרק עכשיו פתח עסק יסכים לעבוד תמורת סכומים נמוכים כדי לצאת לדרך.

 •  שירות נלווה  מלבד SEO, שירותים כמו קידום ממומן גם הם נלקחים בחשבון. כמו כן ניהול פרופילים ברשתות החברתיות הוא אומנם שירות נפרד, אבל הוא תורם רבות מבחינת ה SEO   ולכן גם הוא נלקח בחשבון.

 • איכות השירות –  ישנם מקדמים שיספקו לכם תוכן זול וחסר ערך תמורת מחיר מצחיק בעוד שאחרים יתנו לכם תוכן איכותי ושימושי שלא רק יביא גולשים לאתר אלא גם יגרום להם להתעניין בו.


היזהרו מעבודה זולה
תשלום בעבור תוצאות היא כמובן העסקה הכי משתלמת לבעל האתר אבל היא גם המסוכנת יותר.  למקדם אין תקציב הוצאות כי הוא לא מקבל מהלקוח אפילו לו שקל אחר. חלקם ישקעו כסף חלקם לא. חלקם יקדמו בצורה לבנה בעוד שאחרים יקדמו בצורה קלה ושחורה שתעלה את האתר שלכם לדף הראשון מהר, אבל תעיף אותו באותה המהירות בגלל עונש של גוגל. איך יודעים שהאתר שלכם מקודם בצורה שחורה? האתר שלכם לא מתעדכן בתוכן חדש בכלל וכל העבודה מבוססת על בניית קישורים בצורה כמותית ולא איכותית.

תיזכרו קידום אתרים הינה השקעה ולא קניית מוצר
לפני שאתם מוצאים את פנקס הצ'קים חשוב להבין שמדובר בהשקעה לטווח ביינוני או הארוך. תלוי בתחום. לכן כשמקדמים אומרים לכם שהם לא יכולים להתחייב לתוצאות, או לומר לכם בדיוק מתי האתר יגיע לדף הראשון, זה לא אומר שהם גרועים או רמאים. זה אומר שהם אמינים מכיוון שגוגל לא שייך לאף אחד ואי אפשר באמת לחזות מתי האתר יגיע לדף הראשון. ההתחייבות צריכה להיות על עבודה טובה בשקיפות מלאה. אם מישהו מבטיח לכם שתוך כמה שבועות הוא ייקח את האתר החדש שלכם לדף הראשון (בהנחה ולא מדובר בתחום אזוטרי) אל תאמינו לו. או שמדובר ברמאי או שמדובר בקידום שחור.


עשרת הדיברות לניהול מדיה חברתית – קראנו, חקרנו, אספנו, ניתחנו, בדקנו, ניסינו, והנה המסקנות :
עשרת הדברות לניהול עמוד הפייסבוק שלך בפרט והתנהלות במדיה החברתית בכלל. אמרו את זה קודם, לפני, זה לא משנה ,  כי הפעם אנחנו גם עושים את זה דרך שירים, חלקם טובים וחלקם מצוינים, שהופכים את זה לכיף ועוזרים  לזכור או לפחות להנות.
 • רואים רחוק רואים שקוף – ניהול עמוד פייסבוק שקול לניהול מערכת יחסים ואת זה לא ניתן לעשות בשיטה של קמפיין. זו פעילות מתמשכת שלא תגמר לעולם. מדובר על ריצה למרחקים ארוכים ולא על ניצול מהיר של הזדמנויות. אל תעלה פוסטים כאילו אין מחר אלא כאילו אתה הולך לעשות זאת כל החיים. תחשוב מרתון. תחשוב מסע במדבר. תשמור כוחות. תהיה מוכן לטעויות בדרך. ותזכור שאתה לא הולך לסיים את זה , ולכן אתה חייב למצוא דרך ליהנות מזה. תהיה שקוף וברור בנוגע למי שאתה ומה אתה רוצה להגיד ואת מי אתה רוצה להרשים. זה יעשה לך המון סדר ויחסוך המון עבודה מיותרת

 • סדר יום – בחר לך אג'נדה, תתמקד בערכים שאתה מסוגל להכיל והקהל מסוגל להתחבר אליהם. ודא שהסדר יום שלך ושל הקהל שלך צועדים באותו שביל ונפגשים לעיתים קרובות ואמץ לך  אסטרטגיה עם יעדים ותחזיות ומקרים ותגובות. התנהלות תגובתית לפי תחושת בטן תביא אותך למצב בו אתה משנה פרצוף על בסיס כל לייק . הפייסבוק והמדיה החברתית צריכים להיות רק עוד זרוע מתמנון הפרסום שלך ולא חלום באספמיה על עולם מקביל

 • sound of silence – תקשיב ואז תגיב - אנשים אוהבים לדבר. במיוחד על עצמם ועל מה שמטריד או מעניין אותם . אתה רוצה חברים ? תלמד לסתום ותתחיל להקשיב ולהפנים. תפנים מה מטריד אותם, מה הם מצפים ממך ואיך הם באמת תופסים אותך. תבין את מידותיך דרך מה שאומרים לך חבריך. ואז תפתיע אותם לטובה

 • you're so vain צניעות היא נכס - אתה באמת לא צריך לפרסם את עצמך כל פוסט שלישי. תחשוב לרגע איך איית מתייחס לחבר שלך שכל הזמן מספר לך כמה הוא מוצלח או מנסה לחזק אצלך את ההכרה בכמה שהוא מוצלח ואיזה כיף לך שאתה חבר שלו. הכל בסדר. החברים שלך יודעים מי אתה ולמה הם כאן. לא צריך להטיח להם את זה בפרצוף כל חמש דקות. Its not cool to say you're cool. תפסיק עם הצעות המכר. בכלל, הצעות מכר זה כמו כיבוד לאורחים. זה צריך להיות על השולחן אבל אסור לעשות מזה עניין. יתחשק להם , הם יושיטו יד ויטעמו. התפקיד שלך זה לדאוג שהשיחה ליד השולחן תהיה נעימה ומעניינת מספיק כך שהם ירצו להישאר מספיק זמן כדי לקבל רעב

 • תן לי קצת ממך ­- תספק ערך לא נפח . תראה להם כמה אתה מועיל ולא כמה את חכם. אף אחד לא מתרשם מעשרה פוסטים ביום. אף אחד לא מודד לך מילים או סופר לך משפטים. לא מוכרים פה לפי משקל.  אנשים מחפשים להבין איך אתה יכול להביא להם תועלת ולא איך את מתווסף לעשרות אלפי המסרים שהם מקבלים ביום . סייג לחוכמה , שתיקה. אם אין לך מה להגיד ומה להציע , תחזור לסעיף 3. רק טוב יצא לך מזה

 • "Work hard for the money " תישאר מקצועי – אל תתבלבל, דף הפייסבוק מייצג את המותג . גם אם אתה אדם פרטי. אל תכניס תכנים אישיים ואל תתנהג כמו בן אדם. רצית להיות מותג ? תתנהג בהתאם. בלי להיעלב , להשמיץ , להרביץ להציק, להתבכיין להקניט, לקנא, להתרגז להתנכל להתקמצן וכל התכונות האנושיות האלו שגומרות לנו לשאול את עצמנו שאלות שונות

 • "Many rivers to cross" צא מהדף  – אתה צריך להקשיב מה אומרים עליך מחוץ לדף , להתערב בשיחה בדפים אחרים ולפגוש את הגולשים שלך גם במחוץ לאזור בטוח שלך . איפה שהשיחה האמיתית מתרחשת . ותתפלא , לפעמים זה אפילו לא בפייסבוק

 • Moneys to tight to mention  תשקיע, כסף, זמן, מחשבה – הפעילות במדיה החברתית היא לא רק סיזיפית. היא גם יקרה. אף אחד לא קונה חיקויים לאורך זמן. אתה רוצה התלהבות אותנטית? תראה השקעה אמתית. You can fool some of the people some of the time but you can't fool all the people all the time

 • "Go your own way" תהיה מקורי ואותנטי – לעשות כמו כולם זה כמו לא לעשות כלום. העולם מלא בשכפולים והעתקים ולאף אחד אין סבלנות לעוד אחד. אל מה שמתרגלים כבר לא מרגישים. תמצא דרך להיות שונה. תכיר כמה שיותר את החברים שלך ואל תכיר כמה שיותר חברים. מי שיעשה עבורך את ההבדל הם אלה שבאמת מתחברים אליך ולא האלפים שמכירים אותך או עשרות האלפים שנתקלו בך . אלו שהייחודיות שלך מדברת אליהם. הם כבר יביאו את השאר

 • lets get physical - תחרות נושאת פרסים – צור מפגש בעולם המוחשי. אל תישאר וירטואלי. תעשה כל מאמץ שהגולשים שלך ירגישו אותך נוגע בהם ופוגש אותם בעולם האמיתי. מה שלא מרגישים לא זוכרים. מה שלא צובט , לא קיים. המפגש האמיתי בעולם המוחשי מאפשרת לגולש לייחס חשיבות לזהות הוירטואלית של המותג. הדילוג החוזר בין המציאות לווירטואלי חיוני כדי להפוך את המותג שלך לחלק אינטגרלי מסדר היום של הגולש ובכך ליצור חיבור שלא מתבסס על שורת סטאטוס מוצלחת

באופן כללי תתחיל לחשוב איך אתה היית רוצה שחבר שלך יתנהג אליך ולא מה אתה הייתה רוצה לקבל מהחברים שלך . אל תעשה לחבריך מה ששנוא עליך והיית אך שמח. בקיצור , כל המדיה החברתית הזאתהיא גשר צר מאד, והעיקר , לא לפחד כלל !
צפייה 10 תגובות
 • תמונת הסופר/תBuycity

מעל 100 מיליארד חיפושים מתבצעים בכל חודש ברשת האינטרנט. אנחנו מבטיחים שגם העסק שלך ירוויח מהנתון המסחרר הזה! קידום אתרים מקצועי הוא הדרך היעילה והמשתלמת ביותר להשגת לקוחות חדשים.

כל חברה או עסק שרוצה להצליח ולהקדם מבחינה עסקית חייב לעשות SEO.

אם תבדוק את תוצאות החיפוש של גוגל בתחום העיסוק שלך, תוכל לראות מי מבין המתחרים שלך מרוויח הרבה כסף כבר היום. המומחים לקידום אתרים שלנו עושים את זה מעל- 12 שנה ובהצלחה רבה. הגיע הזמן שלך להצטרף!


קצת על מהפכת המידע
בעשורים האחרונים מטלטלת מהפכה חדשה את החיים המודרניים – הלא היא מהפכת המידע. מהפכה זו השפיעה ועודנה משפיעה על כל אורחות החיים – היום אין בית בעולם המערבי שאינו מכיר את המושגים דיגיטלי, פייסבוק, גוגל, אינטרנט וכו'. מהותה של מהפכת המידע היא בהתפתחות טכנולוגית מרחיקת לכת שתרמה ליצירת מרחב ווירטואלי חדש המכילה מידע בהיקף כמעט אינסופי – רשת האינטרנט. לצד הקמת פלטפורמה זו, התפתחו גם אמצעי גלישה מתקדמים כגון מכשירים ניידים, טאבלטים ועוד. מהפכת המידע הגדירה 'תקשורת חדשה' בין פרטים שונים והפכה את החיים לקלים יותר עבור מגוון רחב של אוכלוסיות, היום הרבה יותר קל למצוא מידע באופן מקוון, לשלוח מידע, להעביר מסרים וכל אלו באופן דינמי ומהיר.
היום אין כמעט תחום אשר לא מושפע באופן יומיומי מעולם הדיגיטל:
בתחום התיירות ניתן לצפות בתכנים עדכניים על יעדי טיול, להזמין און-ליין כרטיסי טיסה, חבילות נופש, להשוות מחירים במנועי חיפוש ובאפליקציות, לטייל ברחוב בפראג עם אפליקציית טיולים מעודכנת עם אפשרות לנווט און-ליין.
בתחום הלימודים אפשר להוריד אפליקציות חינמיות לקורסים מקוונים במגוון נושאים, ללמוד במתכונת אחד-על-אחד באמצעות הסקייפ, למצוא מאגרים שלמים של מאמרים אקדמיים, עבודות אקדמיות ומבחנים.
בתחום הצרכנות ניתן לאתר מאות אלפי בתי עסק וחברות ברחבי העולם, לרכוש מוצרים באתרי סחר מקוונים (E-Commerce) ובקניונים וירטואליים עצומים (Ebay לדוגמא), להזמין מוצרים מבית עסק הממוקם בקצה אחד של העולם עבור הקצה השני שלו, להזמין מוצרים בסופר מהסלון בבית ועוד.
בתחום הרפואה אין כמעט מידע על מחלות, תסמינים ותרופות שד"ר גוגל לא יודע לספק, התקשורת עם הרופאים השתפרה פלאים, פעולות מנהליות שפעם הצריכו הגעה למרפאה מבוצעות היום באמצעות האינטרנט כגון הפניות, זימונים, בדיקות רפואיות ועוד. 
מהפכת הדיגיטל בישראל
אם נבחן נתונים על הדיגיטל רק במדינת ישראל, נגלה שבשנת 2014 היו מעל 5.6 מיליון משתמשים באינטרנט (יותר מ-70% מאוכלוסיית המדינה באותה העת). 45% מהזמן הפנוי של הישראלים מוקדש לגלישה באינטרנט כאשר הפעולות הפופולאריות ביותר ברשת הן: צריכת תוכן (אתרי חדשות, צפייה בסרטים, האזנה למוזיקה וקריאת ספרים ומגזינים דיגיטליים), גלישה ברשתות החברתיות וכן קניית מוצרים מאתרי קניות. לצד השפעות חיוביות לדיגיטל ניתן למנות גם השפעות שליליות: אובדן הפרטיות, חשיפה למידע וחשבונות אישיים, זירה לפעילות פלילית (הימורים, פדופיליה ועוד), הונאה ברשת, וירוסים ועוד. על פי אתר Alexa לדירוג אתרים, ארבעת אתרי האינטרנט הפופולאריים בישראל הם: גוגל, פייסבוק, יוטיוב, Ynet.
פרסום באינטרנט הינו תחום צומח ומתפתח בעולם השיווק שבו המפרסמים משתמשים ברשת האינטרנט הגלובאלית על מנת להעביר את מסרים שיווקיים לצרכנים וללקוחות פוטנציאליים. אם בעבר בעלי עסקים יכלו להסתפק בפרסום "קלאסי" באמצעי המדיה המסורתית (כגון טלוויזיה, רדיו, עיתונות ושלטי חוצות), הרי שהיום הפרסום הקונבנציונלי אינו מספיק עוד מאחר וקהלי יעד רבים פעילים בערוצי המדיה המקוונת (New Media). כוחו ההולך וגובר של האינטרנט מכריח את המפרסמים להשקיע תקציבים משמעותיים גם באפיק הזה.
נתוני עוגת שוק הפרסום בישראל בשנת  (גלובס) 2014 מצביעים על מגמת התחזקות משמעותית של ענף הפרסום בדיגיטל (22% לעומת 18% ב-2013) עם הכנסות של 818 מיליון ₪. גוגל היא פלטפורמת הפרסום הדומיננטית בישראל לצד תהליך ההפיכה של יוטיוב (שנרכשה ע"י גוגל) למדיום בפני עצמו עם כמות גדולה מאוד של פרסומות וידאו של עסקים קטנים ובינוניים. מדיום הטלוויזיה היא עדיין המדיום המוביל בתמהיל השיווק עם 41%, העיתונות עם 23% (כבר פחות מהדיגיטל!) כאשר נמשכת מגמת ההיחלשות במדיום זה, הרדיו עם 7% ואחרון חביב – הפרסום בשלטי חוצות עם 5% ופרסום בבתי הקולנוע עומד רק על 1%. 
יתרונות הפרסום באינטרנט
חברות רבות ברחבי העולם הבינו במהלך השנים את הפוטנציאל העצום הטמון במדיה החדשה ואת היתרונות הרבים של שיווק באינטרנט בהשוואה לערוצי שיווק אחרים, ביניהם:
• זמינות ונגישות – תחום הדיגיטל לא מפסיק להתעדכן אף פעם במדינות רבות בעולם. חברה שמעוניינת להתחיל קמפיין לא צריכה להמתין לשעות הבוקר כדי ליצור קשר עם
• חיסכון בעלויות הפרסום - בשונה מאוד מפרסום באמצעי המדיה המסורתיים בהם תקציבי הפרסום גבוהים עד מאוד (הפקה ושידור פרסומת בטלוויזיה תעלה עשרות אלפי שקלים) וקבלת מדדים מדויקים של החזר השקעה (R.O.I), כמות הפונים ועוד, היא משימה קשה עד מאוד. בפרסום במרחב הדיגיטלי החיוב הוא לרוב במודלים הבאים: CPC (Cost Per Click), CPA (Cost Per Action), CPL  (Cost Per Lead) כלומר, עלות פר פעולה יחידה של גולש.
הרעיון הוא שהמפרסם לא צריך לשלם עבור הופעה של מודעה כמו בעיתון   לדוגמא או שידור של פרסומת ברדיו.
כאן, התשלום הוא לפי ביצועים. בנוסף, לאור כלי המדידה המתקדמים (אנליטיקס), במידה והמפרסם מזהה שהקמפיין איננו יעיל דיו, ביכולתו להקטין את התקציב או לחילופין לשפר את המדדים בקמפיין.
כל אלו מאפשרים לו לצמצם את ההוצאות ולמנוע בזבוז מיותר
• מיקוד (Targeting) – בעקבות 'ההשתלטות' העולם הדיגיטלי על תחומי החיים של הגולשים, פותחו כלים מתקדמים ע"י ענקיות האינטרנט (גוגל, בינג, פייסבוק ועוד) אשר מנטרים באופן מתמיד את פעילות הגולשים, הרגלי הגלישה ותחומי העניין שלהם.
אותם הכלים עומדים לרשות המפרסמים ומנהלי הקמפיינים כאשר הם מעוניינים למקד את הפרסום לקהלי יעד.
היכולת להגיע לקהלי יעד מסוימים השתפרה פלאים בשנים האחרונות.
לדוגמא, אם ננהל קמפיין למוסד להשכלה גבוה המשווק תואר ראשון בהנדסה, נוכל לפנות   לקהלי היעד הבאים: צעירים בגילאי 21-28 (בישראל), גולשים בקבוצות בעלות תחום עניין של לימודים אקדמאיים או הנדסה. בנוסף נוכל לפרסם מודעות ובאנרים באתרים שעוסקים בתחום הלימודים הגבוהים, הנדסה, מגזינים ועוד. לצד מיקוד לקהלי יעד, ניתן גם להתאים מסרים שונים לקהלים שונים, באתר בו אני יכול למצוא קהל יעד ספציפי שלי אני אשאף לפרסם מודעות עם מסר ספציפי 'שידבר' לאותו הקהל
• גמישות ודינאמיות – השיווק הדיגיטלי הינו גמיש ודינאמי מאוד בהשוואה לשיווק בערוצים המסורתיים. שכן, על מנת לפרסם מודעות ולהקים מסעות פרסום חדשים אין צורך להמתין ימים רבים. כל אלו יכולים לקחת שעות בודדות בלבד. המפרסם יכול להעלות קמפיין ולבחון את יעילותו ותוצאותיו במהירות. במידה ויש צורך לשפר את המודעות והפרסומות אפשר לעשות זאת תוך זמן קצר ביותר מבלי להתאים את עצמך ללוח זמנים של אמצעי המדיה ולקנות זמן אוויר עתידי – באינטרנט הכל מהיר, זמין ודינאמי. במידה וקיימת תקלה עם קמפיין מסוים, ניתן במהירות 'להוריד אותו מהאוויר' ולהפסיק את הופעתו בפני הגולשים
• גישה לשווקים חדשים וגלובאליים – עם פרסום באינטרנט כמעט ואין שוק גלובאלי שלא ניתן להגיע אליו. עסק או חברה שלא נוכחים באינטרנט אינם נגישים מספיק ללקוחותיהם. בעזרת הטכנולוגיה הדיגיטלית אפשר להגיע לקהלי יעד כמעט בכל מדינה. בחלק מהמדינות בעולם המערבי אף ניתן למקד שיווק באינטרנט ברמה של רחובות ושכונות
• תוצאות מיידיות לצד יכולות מדידה וניתוח – פלטפורמת האינטרנט מציגה מגוון כלים מתקדמים אשר ביכולתם למדוד תוצאות של ערוצי שיווק ופרסום באינטרנט. הנתונים מוצגים באמצעות מדדים שונים כגון מס' הקלקות, חשיפות, הופעות, צפיות בסרטונים, ביצוע פעולות באתר, מילוי פרטים בטפסים, זמן שהייה באתר ועוד מדדים רבים ונוספים. הנתונים 'האינסופיים' הללו מסייעים למפרסמים ולמנהלי הקמפיינים לשפר ולבצע אופטימיזציה מתמדת בערוצי הפרסום בכדי לחסוך בהוצאות ולשפר את התוצאות
• מולטימדיה – בניגוד לאמצעי המדיה המסורתיים שמגבילים את המפרסם לפורמט אחיד של פרסום (אודיו, כתב, וידיאו), בפרסום באינטרנט ניתן לתקשר מסרים באמצעות מימדים נוספים כמו אודיו, וידיאו, כיתוב, לינקים, הנפשה וכו'. בנוסף לכך, המודעות באינטרנט יכולות להיות אינטראקטיביות וקהל הגולשים יכול לתקשר איתן ואף לשחק איתם (Engagement)
• חדשנות – המדיום הדיגיטלי הוא המילה האחרונה הן בעולם הטכנולוגי והן בעולם הפרסום. עולם הדיגיטל לא מפסיק להפתיע בחידושים המהירים והדינמיים שלו. מה שהיה נהוג לפני שנתיים כבר נראה היום אחרת ואין לדעת מה איך ייראה המחר. החדשנות מושכת המון קהל היום וכל בעל עסק יכול למצוא את קהל היעד שלו בזירה הזאת. ממש כמו בסיסמא הישנה של דפי זהב – "אם אתה לא שם, אתה לא קיים"

פרסום באינטרנט הוא אחד מאמצעי השיווק התופסים תאוצה בעולם המדיה.  מכל אמצעי הפרסום הקיימים כיום (טלוויזיה, עיתונות, שלטי חוצות וכד') הפרסום באינטרנט נחשב לכלי הפרסום המדיד ביותר. כלומר, ניתן לחשב באמצעותו את ה- ROI (עלות מול תועלת) לפרסום באופן המדויק ביותר
במיוחד בזמנים של מיתון כאשר יש צורך בצמצום עלויות הפרסום, הפרסום באינטרנט הוא הדבר הנכון ביותר לעסק או לארגון שלכם. על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר בפרסום באינטרנט יש להכיר היטב את הלקוח ואת המוצר או השירות המוצעים ולתכנן אסטרטגיה נכונה לפרסום באינטרנט

אפשרויות הפרסום באינטרנט:
רשת האינטרנט היא כבר חלק בלתי נפרד מחיינו ומעולם הצרכנות. אנו מבצעים פעולות חיפוש מידע, מבצעים סקרי צרכנות ומבצעים פעולות שגרתיות (קריאת עיתוני חדשות, שליחת מיילים, שימוש ברשתות חברתיות ועוד) אגב צפייה בפרסומות ובתכנים פרסומיים. לפעמים, אנו אפילו לא מודעים לכך שקראנו חומר פרסומי
קידום ממומן (Sponsored ad):
שיטה לפרסום ממוקד מילות חיפוש. מנועי החיפוש מציעים מודעות פרסומיות לצד תוצאות החיפוש, לרוב עם הדגשה כי מדובר בחסות (sponsored). שיטה זו הינה מנגנון קידום אתרים ממומן המאפשר למפרסם לרכוש פרסום עבור מילת מפתח מסוימת במנועי חיפוש. הפרסום באמצעות קידום ממומן נעשה לרוב בשיטת PPC (תשלום לפי קליק). כך, המפרסם משלם עבור הקלקה על המודעה שלו בלבד, ובנוסף מקבל חשיפה גם ללא תשלום. כל בעל עסק או ארגון יכול להקים ולנהל קמפיין פרסומי בכוחות עצמו, אך מומלץ לפנות לחברה המתמחה בפרסום באינטרנט על מנת לחסוך בעלויות ולנהל קמפיין יעיל ומקצועי ברשת

פרסום מבוסס תוכן (Content-based advertising):
שיטה זו מבוססת על פרסום מודעות באתרים ובעמודים אשר התוכן המוצג בהם משיר ורלוונטי לתוכן הפרסומי. כלומר, המפרסם יחפש אתרים ו/או כתבות שהקוראים שלהם מתעניינים בתחום או במוצר שלו. שיטה דורשת זו חשיבה ותכנון עמוק יותר של קמפיין הפרסום אך מעניקה לרוב תוצאות איכותיות יותר. לדוגמא, בכתבה (באתר חדשות) על דגם רכב חדש שיצא לשוק יוצבו מודעות פרסום של חברות למכירת רכבים או חברות ליסינג. לעומת זאת, באתר המציע מסלולי טיול יוצבו מודעות פרסום לצימרים או אטרקציות באזור.

טכניקות לפרסום באינטרנט מודעת באנר (Banner): 
מודעה או רצועת פרסומת המוצגת לרוחבו או לאורכו של דף האינטרנט. הבאנר הפך לחלק בלתי נפרד מאתרי תוכן פופולאריים. באנר פרסומי יכול להכיל תמונה סטטית, מסר טקסטואלי פרסומי מתחלף ואנימציה. לחיצה על הבאנר תוביל בדרך כלל לאתר המפרסם או לדף נחיתה , וכך תאפשר מעקב ובקרה על מספר הגולשים שלחצו על המודעה

מודעת פופ אפ (Pop Up):  
הופעה של מודעת פרסום טרם הצגת התוכן לגולש (או במקביל לה). כלומר, גולש אשר יבקש לצפות בתוכן מסוים יתקל במודעה שתמשוך את תשומת ליבו או תחייב אותו לבצע פעולה אקטיבית על מנת להמשיך לצפות בתוכן המבוקש. כיום, בגרסאות עדכניות של דפדפנים ניתן לחסום מודעות כאלו ולכן ישנם מפרסמים שלא ממליצים על שיטה זו

מודעה זעירה: 
שימוש במודעות זעירות בשולי העמוד כדי למשוך תשומת ליבו של הגולש אך ב"צורה שקטה" וללא הפרעה אגרסיבית בגלישה
קישור ממומן: 
מודעות שמציעים בדרך כלל מנועי החיפוש השונים, וכך בסמוך לתוכן המוצג לגולש יופיעו מודעות קישור רלוונטיות
לחברת BuyCity ניסיון עשיר ורב בהקמת וניהול קמפיינים פרסומיים ברשת ובאתרים הגדולים ביותר (כגון: Ynet, Nrg, The Marker ועוד...) נשמח לעזור לכם בתכנון אסטרטגיה לפרסום באינטרנט וניהול קמפיין פרסומי עבורכם
9 צפיות0 תגובות
1
2
bottom of page