top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תBuycity

מדוע לפרסם ברשת?


מעל 100 מיליארד חיפושים מתבצעים בכל חודש ברשת האינטרנט. אנחנו מבטיחים שגם העסק שלך ירוויח מהנתון המסחרר הזה! קידום אתרים מקצועי הוא הדרך היעילה והמשתלמת ביותר להשגת לקוחות חדשים.

כל חברה או עסק שרוצה להצליח ולהקדם מבחינה עסקית חייב לעשות SEO.

אם תבדוק את תוצאות החיפוש של גוגל בתחום העיסוק שלך, תוכל לראות מי מבין המתחרים שלך מרוויח הרבה כסף כבר היום. המומחים לקידום אתרים שלנו עושים את זה מעל- 12 שנה ובהצלחה רבה. הגיע הזמן שלך להצטרף!


קצת על מהפכת המידע
בעשורים האחרונים מטלטלת מהפכה חדשה את החיים המודרניים – הלא היא מהפכת המידע. מהפכה זו השפיעה ועודנה משפיעה על כל אורחות החיים – היום אין בית בעולם המערבי שאינו מכיר את המושגים דיגיטלי, פייסבוק, גוגל, אינטרנט וכו'. מהותה של מהפכת המידע היא בהתפתחות טכנולוגית מרחיקת לכת שתרמה ליצירת מרחב ווירטואלי חדש המכילה מידע בהיקף כמעט אינסופי – רשת האינטרנט. לצד הקמת פלטפורמה זו, התפתחו גם אמצעי גלישה מתקדמים כגון מכשירים ניידים, טאבלטים ועוד. מהפכת המידע הגדירה 'תקשורת חדשה' בין פרטים שונים והפכה את החיים לקלים יותר עבור מגוון רחב של אוכלוסיות, היום הרבה יותר קל למצוא מידע באופן מקוון, לשלוח מידע, להעביר מסרים וכל אלו באופן דינמי ומהיר.
היום אין כמעט תחום אשר לא מושפע באופן יומיומי מעולם הדיגיטל:
בתחום התיירות ניתן לצפות בתכנים עדכניים על יעדי טיול, להזמין און-ליין כרטיסי טיסה, חבילות נופש, להשוות מחירים במנועי חיפוש ובאפליקציות, לטייל ברחוב בפראג עם אפליקציית טיולים מעודכנת עם אפשרות לנווט און-ליין.
בתחום הלימודים אפשר להוריד אפליקציות חינמיות לקורסים מקוונים במגוון נושאים, ללמוד במתכונת אחד-על-אחד באמצעות הסקייפ, למצוא מאגרים שלמים של מאמרים אקדמיים, עבודות אקדמיות ומבחנים.
בתחום הצרכנות ניתן לאתר מאות אלפי בתי עסק וחברות ברחבי העולם, לרכוש מוצרים באתרי סחר מקוונים (E-Commerce) ובקניונים וירטואליים עצומים (Ebay לדוגמא), להזמין מוצרים מבית עסק הממוקם בקצה אחד של העולם עבור הקצה השני שלו, להזמין מוצרים בסופר מהסלון בבית ועוד.
בתחום הרפואה אין כמעט מידע על מחלות, תסמינים ותרופות שד"ר גוגל לא יודע לספק, התקשורת עם הרופאים השתפרה פלאים, פעולות מנהליות שפעם הצריכו הגעה למרפאה מבוצעות היום באמצעות האינטרנט כגון הפניות, זימונים, בדיקות רפואיות ועוד. 
מהפכת הדיגיטל בישראל
אם נבחן נתונים על הדיגיטל רק במדינת ישראל, נגלה שבשנת 2014 היו מעל 5.6 מיליון משתמשים באינטרנט (יותר מ-70% מאוכלוסיית המדינה באותה העת). 45% מהזמן הפנוי של הישראלים מוקדש לגלישה באינטרנט כאשר הפעולות הפופולאריות ביותר ברשת הן: צריכת תוכן (אתרי חדשות, צפייה בסרטים, האזנה למוזיקה וקריאת ספרים ומגזינים דיגיטליים), גלישה ברשתות החברתיות וכן קניית מוצרים מאתרי קניות. לצד השפעות חיוביות לדיגיטל ניתן למנות גם השפעות שליליות: אובדן הפרטיות, חשיפה למידע וחשבונות אישיים, זירה לפעילות פלילית (הימורים, פדופיליה ועוד), הונאה ברשת, וירוסים ועוד. על פי אתר Alexa לדירוג אתרים, ארבעת אתרי האינטרנט הפופולאריים בישראל הם: גוגל, פייסבוק, יוטיוב, Ynet.
פרסום באינטרנט הינו תחום צומח ומתפתח בעולם השיווק שבו המפרסמים משתמשים ברשת האינטרנט הגלובאלית על מנת להעביר את מסרים שיווקיים לצרכנים וללקוחות פוטנציאליים. אם בעבר בעלי עסקים יכלו להסתפק בפרסום "קלאסי" באמצעי המדיה המסורתית (כגון טלוויזיה, רדיו, עיתונות ושלטי חוצות), הרי שהיום הפרסום הקונבנציונלי אינו מספיק עוד מאחר וקהלי יעד רבים פעילים בערוצי המדיה המקוונת (New Media). כוחו ההולך וגובר של האינטרנט מכריח את המפרסמים להשקיע תקציבים משמעותיים גם באפיק הזה.
נתוני עוגת שוק הפרסום בישראל בשנת  (גלובס) 2014 מצביעים על מגמת התחזקות משמעותית של ענף הפרסום בדיגיטל (22% לעומת 18% ב-2013) עם הכנסות של 818 מיליון ₪. גוגל היא פלטפורמת הפרסום הדומיננטית בישראל לצד תהליך ההפיכה של יוטיוב (שנרכשה ע"י גוגל) למדיום בפני עצמו עם כמות גדולה מאוד של פרסומות וידאו של עסקים קטנים ובינוניים. מדיום הטלוויזיה היא עדיין המדיום המוביל בתמהיל השיווק עם 41%, העיתונות עם 23% (כבר פחות מהדיגיטל!) כאשר נמשכת מגמת ההיחלשות במדיום זה, הרדיו עם 7% ואחרון חביב – הפרסום בשלטי חוצות עם 5% ופרסום בבתי הקולנוע עומד רק על 1%. 
יתרונות הפרסום באינטרנט
חברות רבות ברחבי העולם הבינו במהלך השנים את הפוטנציאל העצום הטמון במדיה החדשה ואת היתרונות הרבים של שיווק באינטרנט בהשוואה לערוצי שיווק אחרים, ביניהם:
• זמינות ונגישות – תחום הדיגיטל לא מפסיק להתעדכן אף פעם במדינות רבות בעולם. חברה שמעוניינת להתחיל קמפיין לא צריכה להמתין לשעות הבוקר כדי ליצור קשר עם
• חיסכון בעלויות הפרסום - בשונה מאוד מפרסום באמצעי המדיה המסורתיים בהם תקציבי הפרסום גבוהים עד מאוד (הפקה ושידור פרסומת בטלוויזיה תעלה עשרות אלפי שקלים) וקבלת מדדים מדויקים של החזר השקעה (R.O.I), כמות הפונים ועוד, היא משימה קשה עד מאוד. בפרסום במרחב הדיגיטלי החיוב הוא לרוב במודלים הבאים: CPC (Cost Per Click), CPA (Cost Per Action), CPL  (Cost Per Lead) כלומר, עלות פר פעולה יחידה של גולש.
הרעיון הוא שהמפרסם לא צריך לשלם עבור הופעה של מודעה כמו בעיתון   לדוגמא או שידור של פרסומת ברדיו.
כאן, התשלום הוא לפי ביצועים. בנוסף, לאור כלי המדידה המתקדמים (אנליטיקס), במידה והמפרסם מזהה שהקמפיין איננו יעיל דיו, ביכולתו להקטין את התקציב או לחילופין לשפר את המדדים בקמפיין.
כל אלו מאפשרים לו לצמצם את ההוצאות ולמנוע בזבוז מיותר
• מיקוד (Targeting) – בעקבות 'ההשתלטות' העולם הדיגיטלי על תחומי החיים של הגולשים, פותחו כלים מתקדמים ע"י ענקיות האינטרנט (גוגל, בינג, פייסבוק ועוד) אשר מנטרים באופן מתמיד את פעילות הגולשים, הרגלי הגלישה ותחומי העניין שלהם.
אותם הכלים עומדים לרשות המפרסמים ומנהלי הקמפיינים כאשר הם מעוניינים למקד את הפרסום לקהלי יעד.
היכולת להגיע לקהלי יעד מסוימים השתפרה פלאים בשנים האחרונות.
לדוגמא, אם ננהל קמפיין למוסד להשכלה גבוה המשווק תואר ראשון בהנדסה, נוכל לפנות   לקהלי היעד הבאים: צעירים בגילאי 21-28 (בישראל), גולשים בקבוצות בעלות תחום עניין של לימודים אקדמאיים או הנדסה. בנוסף נוכל לפרסם מודעות ובאנרים באתרים שעוסקים בתחום הלימודים הגבוהים, הנדסה, מגזינים ועוד. לצד מיקוד לקהלי יעד, ניתן גם להתאים מסרים שונים לקהלים שונים, באתר בו אני יכול למצוא קהל יעד ספציפי שלי אני אשאף לפרסם מודעות עם מסר ספציפי 'שידבר' לאותו הקהל
• גמישות ודינאמיות – השיווק הדיגיטלי הינו גמיש ודינאמי מאוד בהשוואה לשיווק בערוצים המסורתיים. שכן, על מנת לפרסם מודעות ולהקים מסעות פרסום חדשים אין צורך להמתין ימים רבים. כל אלו יכולים לקחת שעות בודדות בלבד. המפרסם יכול להעלות קמפיין ולבחון את יעילותו ותוצאותיו במהירות. במידה ויש צורך לשפר את המודעות והפרסומות אפשר לעשות זאת תוך זמן קצר ביותר מבלי להתאים את עצמך ללוח זמנים של אמצעי המדיה ולקנות זמן אוויר עתידי – באינטרנט הכל מהיר, זמין ודינאמי. במידה וקיימת תקלה עם קמפיין מסוים, ניתן במהירות 'להוריד אותו מהאוויר' ולהפסיק את הופעתו בפני הגולשים
• גישה לשווקים חדשים וגלובאליים – עם פרסום באינטרנט כמעט ואין שוק גלובאלי שלא ניתן להגיע אליו. עסק או חברה שלא נוכחים באינטרנט אינם נגישים מספיק ללקוחותיהם. בעזרת הטכנולוגיה הדיגיטלית אפשר להגיע לקהלי יעד כמעט בכל מדינה. בחלק מהמדינות בעולם המערבי אף ניתן למקד שיווק באינטרנט ברמה של רחובות ושכונות
• תוצאות מיידיות לצד יכולות מדידה וניתוח – פלטפורמת האינטרנט מציגה מגוון כלים מתקדמים אשר ביכולתם למדוד תוצאות של ערוצי שיווק ופרסום באינטרנט. הנתונים מוצגים באמצעות מדדים שונים כגון מס' הקלקות, חשיפות, הופעות, צפיות בסרטונים, ביצוע פעולות באתר, מילוי פרטים בטפסים, זמן שהייה באתר ועוד מדדים רבים ונוספים. הנתונים 'האינסופיים' הללו מסייעים למפרסמים ולמנהלי הקמפיינים לשפר ולבצע אופטימיזציה מתמדת בערוצי הפרסום בכדי לחסוך בהוצאות ולשפר את התוצאות
• מולטימדיה – בניגוד לאמצעי המדיה המסורתיים שמגבילים את המפרסם לפורמט אחיד של פרסום (אודיו, כתב, וידיאו), בפרסום באינטרנט ניתן לתקשר מסרים באמצעות מימדים נוספים כמו אודיו, וידיאו, כיתוב, לינקים, הנפשה וכו'. בנוסף לכך, המודעות באינטרנט יכולות להיות אינטראקטיביות וקהל הגולשים יכול לתקשר איתן ואף לשחק איתם (Engagement)
• חדשנות – המדיום הדיגיטלי הוא המילה האחרונה הן בעולם הטכנולוגי והן בעולם הפרסום. עולם הדיגיטל לא מפסיק להפתיע בחידושים המהירים והדינמיים שלו. מה שהיה נהוג לפני שנתיים כבר נראה היום אחרת ואין לדעת מה איך ייראה המחר. החדשנות מושכת המון קהל היום וכל בעל עסק יכול למצוא את קהל היעד שלו בזירה הזאת. ממש כמו בסיסמא הישנה של דפי זהב – "אם אתה לא שם, אתה לא קיים"

פרסום באינטרנט הוא אחד מאמצעי השיווק התופסים תאוצה בעולם המדיה.  מכל אמצעי הפרסום הקיימים כיום (טלוויזיה, עיתונות, שלטי חוצות וכד') הפרסום באינטרנט נחשב לכלי הפרסום המדיד ביותר. כלומר, ניתן לחשב באמצעותו את ה- ROI (עלות מול תועלת) לפרסום באופן המדויק ביותר
במיוחד בזמנים של מיתון כאשר יש צורך בצמצום עלויות הפרסום, הפרסום באינטרנט הוא הדבר הנכון ביותר לעסק או לארגון שלכם. על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר בפרסום באינטרנט יש להכיר היטב את הלקוח ואת המוצר או השירות המוצעים ולתכנן אסטרטגיה נכונה לפרסום באינטרנט

אפשרויות הפרסום באינטרנט:
רשת האינטרנט היא כבר חלק בלתי נפרד מחיינו ומעולם הצרכנות. אנו מבצעים פעולות חיפוש מידע, מבצעים סקרי צרכנות ומבצעים פעולות שגרתיות (קריאת עיתוני חדשות, שליחת מיילים, שימוש ברשתות חברתיות ועוד) אגב צפייה בפרסומות ובתכנים פרסומיים. לפעמים, אנו אפילו לא מודעים לכך שקראנו חומר פרסומי
קידום ממומן (Sponsored ad):
שיטה לפרסום ממוקד מילות חיפוש. מנועי החיפוש מציעים מודעות פרסומיות לצד תוצאות החיפוש, לרוב עם הדגשה כי מדובר בחסות (sponsored). שיטה זו הינה מנגנון קידום אתרים ממומן המאפשר למפרסם לרכוש פרסום עבור מילת מפתח מסוימת במנועי חיפוש. הפרסום באמצעות קידום ממומן נעשה לרוב בשיטת PPC (תשלום לפי קליק). כך, המפרסם משלם עבור הקלקה על המודעה שלו בלבד, ובנוסף מקבל חשיפה גם ללא תשלום. כל בעל עסק או ארגון יכול להקים ולנהל קמפיין פרסומי בכוחות עצמו, אך מומלץ לפנות לחברה המתמחה בפרסום באינטרנט על מנת לחסוך בעלויות ולנהל קמפיין יעיל ומקצועי ברשת

פרסום מבוסס תוכן (Content-based advertising):
שיטה זו מבוססת על פרסום מודעות באתרים ובעמודים אשר התוכן המוצג בהם משיר ורלוונטי לתוכן הפרסומי. כלומר, המפרסם יחפש אתרים ו/או כתבות שהקוראים שלהם מתעניינים בתחום או במוצר שלו. שיטה דורשת זו חשיבה ותכנון עמוק יותר של קמפיין הפרסום אך מעניקה לרוב תוצאות איכותיות יותר. לדוגמא, בכתבה (באתר חדשות) על דגם רכב חדש שיצא לשוק יוצבו מודעות פרסום של חברות למכירת רכבים או חברות ליסינג. לעומת זאת, באתר המציע מסלולי טיול יוצבו מודעות פרסום לצימרים או אטרקציות באזור.

טכניקות לפרסום באינטרנט מודעת באנר (Banner): 
מודעה או רצועת פרסומת המוצגת לרוחבו או לאורכו של דף האינטרנט. הבאנר הפך לחלק בלתי נפרד מאתרי תוכן פופולאריים. באנר פרסומי יכול להכיל תמונה סטטית, מסר טקסטואלי פרסומי מתחלף ואנימציה. לחיצה על הבאנר תוביל בדרך כלל לאתר המפרסם או לדף נחיתה , וכך תאפשר מעקב ובקרה על מספר הגולשים שלחצו על המודעה

מודעת פופ אפ (Pop Up):  
הופעה של מודעת פרסום טרם הצגת התוכן לגולש (או במקביל לה). כלומר, גולש אשר יבקש לצפות בתוכן מסוים יתקל במודעה שתמשוך את תשומת ליבו או תחייב אותו לבצע פעולה אקטיבית על מנת להמשיך לצפות בתוכן המבוקש. כיום, בגרסאות עדכניות של דפדפנים ניתן לחסום מודעות כאלו ולכן ישנם מפרסמים שלא ממליצים על שיטה זו

מודעה זעירה: 
שימוש במודעות זעירות בשולי העמוד כדי למשוך תשומת ליבו של הגולש אך ב"צורה שקטה" וללא הפרעה אגרסיבית בגלישה
קישור ממומן: 
מודעות שמציעים בדרך כלל מנועי החיפוש השונים, וכך בסמוך לתוכן המוצג לגולש יופיעו מודעות קישור רלוונטיות
לחברת BuyCity ניסיון עשיר ורב בהקמת וניהול קמפיינים פרסומיים ברשת ובאתרים הגדולים ביותר (כגון: Ynet, Nrg, The Marker ועוד...) נשמח לעזור לכם בתכנון אסטרטגיה לפרסום באינטרנט וניהול קמפיין פרסומי עבורכם
12 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page