top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תBuycity

איך לפרסום נכון במדיה?

עודכן: 17 ביוני 2020


מדיה חברתית הוא שם כולל לכל האתרים הקיימים ברשת האינטרנט אשר מאפשרים לגולש להגיב, לשתף ואף לכתוב תכנים חדשים בעצמו. בדרך כלל, כשמדברים על מדיה חברתית, מתכוונים לרשתות החברתיות כגון פייסבוק, טוויטר, לינקדאין, גוגל פלוס, וכן לבלוגים, קהילות ופורומים שונים, אך כלולים בה גם אתרי שיתוף תכנים ומדיה, אתרי מאמרים ואתרי חדשות.


חברה מקצועית המתמחה ביצירת תהליכי שיווק במדיה חברתית תבנה אסטרטגיה שיווקית נכונה מותאמת לעסק הספציפי ולמטרה אליה הוא רוצה להגיע. פילוח קהל היעד, תכנון מראש של המיקומים ברשת האינטרנט בהם יתרכז מסע השיווק, בניית המסר השיווקי וכו', יבטיחו את הצלחת הקמפיין. קמפיין מוצלח של שיווק במדיה חברתית יביא לחשיפת המותג והרחבת הנוכחות ברשת. הוא יפעל ליצירת שיווק ויראלי, על ידי עידוד אינטראקציה רבה מצד הגולשים, כך שהם יעזרו להפיץ אותו ברשת בצורה אשר תשרת את מטרות העסק או הארגון שמאחוריו. ניתן לומר כי שיווק ויראלי באינטרנט הוא המקבילה של שיווק "מפה לאוזן". ניתוח התוצאות בזמן אמת יאפשר מדידת תוצאות הפעולות באפיקים השונים ועריכת שינויים בקמפיין במידת הצורך. ברשתות החברתיות נוכחות עצומה של הגולשים, אשר מבלים בהן את הזמן הרב ביותר. לכן הן מהוות אמצעי לחשיפה גדולה ומהירה על ידי שיווק ופרסום בהן. בעבר ניתן היה לפרסם עסקים, מוצרים ושירותים ללא יכולת תגובה של הגולשים. כיום הגולשים יכולים להגיב על מסע פרסומי ברשת האינטרנט, לשתף חברים ועוד, כך שקמפיין פרסומי ברשתות החברתיות יביא לחשיפה רבה על ידי שיווק ויראלי. השתתפות הגולש והפידבקים שהוא נותן, מאפשרים לו להתחבר בצורה אישית יותר למסרים של מסע השיווק. מצד שני, יש לזכור כי הגולשים עלולים לכתוב גם תגובות שליליות. לכן, חשוב מאד שמסע שיווק במדיה חברתית ינוהל על ידי אנשי מקצוע אשר יוכלו לעקוב בצורה שוטפת על התנהלות הקמפיין ולטפל במקרים כאלו. המדיה החברתית מציעה כלים רבים חדשים עבור עסקים המבקשים לשווק את המוצרים או השירותים שלהם, בין אם מדובר בעסקים קטנים או עסקים גדולים. כדי להפיק מהם תוצאות מרביות, כדאי להיעזר בשירותים של חברה מקצועית מתחום שיווק במדיה חברתית. חברת BuyCity מציעה שירותי שיווק במידה החברתית. לקביעת פגישת ייעוץ ללא תשלום – צרו קשר

הופעת הרשתות החברתיות בשנים האחרונות היוותה מהפכה של ממש בעולם האינטרנט.  ​כיום הרשת החברתית המצליחה ביותר היא Facebook, הרשת הוקמה בשנת 2004 ונפתחה לציבור הרחב ב-2006  והפכה לרשת החברתית הגדולה ביותר, היא זמינה ביותר משבעים שפות. באוקטובר 2012 דווח כי לפייסבוק מיליארד דפי משתמשים פעילים. בישראל דווח כי מספר המשתמשים הרשומים עמד על 3.6 מיליון, כמחצית מאוכלוסיית המדינה! אם כן, העוצמה של פייסבוק אינה ניתנת לערעור, ועסקים או ארגונים יכולים לנצל את השירותים שהרשת החברתית הזו מציעה לצורכי מיתוג ושיווק עצמי או שיווק אתר האינטרנט שלהם ברחבי רשת האינטרנט ובמנועי החיפוש בפרט. היות ופייסבוק מאפשרת לחבר אליה אתרים, לכתוב קוד ולהוסיף אפליקציות, היא למעשה הרבה יותר מרשת חברתית.  כמו כן, ממשק הפייסבוק מאפשר פילוח המשתמשים לפי ארץ, שפה, מין, גיל, תחומי עניין ועוד, כך שביכולת העסק ליצור קמפיין פרסום ממומן ולמקד את פרסומיו בצורה שאינה מתאפשרת באמצעי פרסום ושיווק אחרים. עבור עסק או ארגון המבקש לשווק עצמו באמצעות פייסבוק, השלב הראשון יהיה פתיחת דף עסקי בפייסבוק. בעוד פרופיל אישי של משתמש בפייסבוק משמש לייצוג אדם פרטי ומגביל את כמות החברים, עמוד עסקי מאפשר ייצוג רשמי של חברה או מותג, וכמות חברים ללא הגבלה. בנוסף, עמוד עסקי מקודם הן בתוצאות החיפוש בפייסבוק והן בתוצאות החיפוש במנוע החיפוש של גוגל. קישור מן הדף בפייסבוק לאתרכם יכול להביא לעלייה משמעותית בכניסות גולשים לאתר, ובכך לשפר בצורה משמעותית את דירוג האתר בגוגל. אסטרטגיית שיווק בפייסבוק חשוב מאד לבנות אסטרטגיית שיווק בפייסבוק לפני פתיחת הדף העסקי. זאת היות ולא ניתן לערוך שינויים מסויימים לאחר פתיחתו. במידה ופתחתם דף עסקי בשם מסוים, צברתם חברים ("לייקים") רבים, ותיאלצו לפתוח דף חדש, תאבדו את מה שבניתם עד עתה. לכן, ישנה חשיבות רבה לניתוח העסק ו/או המוצר והשירותים שהוא מציע, שוק הלקוחות אליו הוא פונה ועוד, לפני התחלת ביצוע הצעדים השיווקיים עצמם. בניית דף פייסבוק איכותי ועשיר בתכנים ימשוך אליו גולשים ולקוחות פוטנציאלים רבים. חברת BuyCity, המתמחה בשיווק בפייסבוק תוכל לבנות יחד אתכם אסטרטגיית שיווק, להקים ולעצב עבורכם דף פייסבוק עסקי מרשים ויעיל, אשר ישיג את מטרות השיווק שלכם. חשוב לזכור כי כמו בכל אתר, יש צורך לתחזק את הדף על ידי הוספת תכנים חדשים ומעניינים, שאינם תמיד פרסומיים, להגיב לפניות ולתגובות גולשים ועוד. בעלי עסקים רבים אינם יכולים לפנות את הזמן הדרוש לתחזוקת דף הפייסבוק שלהם, ובכך, מטרות השיווק אינן מתממשות, וגרוע מכך, תדמית העסק נפגעת, היות והגולשים מגיעים לדף מיושן ולא עדכני, ופניותיהם לא נענות. עבור עסקים וארגונים המבקשים לעשות שימוש נכון בפייסבוק ככלי שיווקי, מומלץ לשכור שירותי ניהול דף פייסבוק.


# #

7 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

תגובות


bottom of page